مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

نادرنیوز: آب خوردن در وسط صرف غذا و بلافاصله بعد آن، ناشتا، بعد از حرکات عنیفه (حرکات سخت)، بعد از هوای گرم، بعد جماع، بعد استحمام، بعد از مصرف داروهای مسهل و بعد از بیدار شدن از خواب مصرف آب به بدن ضرر می رساند.

به گزارش نادر نیوز در برخی از موارد نوشیدن آب موجب آسیب و زیان بدن است که می توان به برخی از آنها اشاره کرد.

آب خوردن در وسط صرف غذا و بلافاصله بعد آن، ناشتا، بعد از حرکات عنیفه (حرکات سخت)، بعد از هوای گرم، بعد جماع، بعد استحمام، بعد از مصرف داروهای مسهل و بعد از بیدار شدن از خواب مصرف آب به بدن ضرر می رساند همچنین مصرف آب گرم بعد از طعام شور، مصرف آب سرد بعد از طعام شیرین و مصرف آب بعد از صرف میوه به بدن آسیب وارد می کند.

آب خوردن در وسط صرف غذا و بلافاصله بعد آن هضم معدي را مختل مي‌كند و به دنبال آن ساير هضم ها از جمله هضم كبدي، هضم عروقي و هضم بافتي را نیز مختل می کند.

هنگام معده خالي است آب را سريع و بلاواسطه جذب مي‌كند و برودت آب مي‌تواند حرارت غريزی  بدن را از بين ببرد.

مصرف آب در هواي بسيار گرم نیز به بدن آسیب می رساند  چون رطوبت‌هاي بدن از طريق تعريق تحليل رفته و اندام‌ها تشنه‌اند و سريع آبي را كه هنوز شدت برودتش نشكسته، جذب مي‌كنند.

مصرف آب بعد از حركات عنيفه (سخت) نیز به بدن آسیب می رساند چون اعضاء بعد از حركات سخت گرم و خشك مي‌گردند و لذا آب را فوراً از معده جذب مي‌کند يعني آبي كه هنوز حدّت برودت آن نشكسته جذب بافت‌ها شده و باعث از بين رفتن حرارت غريزي بدن مي‌شود. (حركات عنيفه و سخت  يا ورزش).

مصرف آب بعد جماع نیز به بدن ضرر وارد می کند، چون جماع هم از حركات سخت است و در آن هنگام همه اعضاء بدن دارای طبیعت گرم و خشك می شوند.

بعد استحمام مصرف آب می تواند موجب آسیب بدن می شودذ چرا که در اثر گرما همة اعضاء متخلخل و بازگرديده‌اند، همة آب را جذب مي‌کند و هر چه آب سردتر ضرر آن بيشتر است.

بعد از مصرف داروهای مسهل نیز آب خوردن ضرر دارد چرا که  بعد از خوردن داروي مسهل به دلیل خارج شدن رطوبات و مواد از اندام‌ها، اندام‌ها مشتاق آب بوده و لذا همه آب را به زودي تشرب مي‌كنند و برودت آب مي‌تواند حرارت غريزي را از بين ببرد.

مصرف آب بين خواب و بعد از خواب نیز موجب آسیب بدن می شود چرا که حرارت غريزي در خواب متوجه درون بدن است. نوشيدن آب به دليل برودتش مي‌تواند سبب ضعف و يا از بين رفتن حرارت غريزي شود.

مصرف آب گرم بعد از مصرف غذای شورو همچنین مصرف  آب سرد بعد از طعام شيرين يا گرم همگي اين حالات مي‌تواند باعث عفونت در اخلاط بدن شود و لذا مضر است.

مصرف آب بعد از مصرف (ميوه‌ها) نیز خوب نیست چرا کهاجتماع آب ساده با آبِ ميوه‌ها به دليل اختلاف جنسيت آن‌ها با هم صورت نمي‌گيرد و سبب امراضي مثل ورم‌ها و توليد اخلاط بد در بدن می شود.

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

تاريخ : یکشنبه 1391/11/29 | 17:6 | نویسنده : مدیروبلاگ |

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

نادر نیوز: یک محقق طب اسلامی گفت: استفاده مرتب از عسل روزانه 2 تا 3 قاشق موجب می‌گردد که انسان از سرماخوردگی و به طور کلی بیماری در امان باشد.

سید علی ابوالحبیب در گفتگو با نادر نیوز اظهار داشت: معمولاً اکثر میکروب‌ها یا باکتریها بیش از چهار روز در عسل نمی‌توانند زنده بمانند.

وی گفت: همین امر موجب می‌شود که با استفاده از عسل خود را در برابر بیماریها ایمن سازیم.

این محقق طب اسلامی عنوان کرد: در صورت استفاده صحیح از عسل بدن انسان برای جذب قند موجود در آن نیاز به انسولین ندارد و این از شگفتی‌های عسل است و به همین دلیل بیماران سرد مزاج و قندی نیز می‌توانند براحتی هر چقدر که می‌خواهند عسل بخورند.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

تاريخ : یکشنبه 1391/11/29 | 17:5 | نویسنده : مدیروبلاگ |

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

نادرنیوز: یک متخصص تغذیه گفت: در وعده سحر افراد از مصرف زولبیا، بامیه، شکلات، پولکی و شیرینی‌‌های سرشار از قند است، باید پرهیز کنند به دلیل اینکه این مواد باعث گرسنگی زودهنگام در افراد می‌شود.


مرتضی صفوی در گفت و گو با نادرنیوز اظهار داشت: روزه موجب سلامت روح و سلامت جسم می‌شود و در طول یک ماه رمضان همه سموم و مواد زائدی که در بدن تجمع کرده است، خارج می‌شود.


به گفته وی سموم بدن فقط با گرسنگی و روزه‌داری از بدن خارج می‌شود و افراد که دچار چربی خون بالا و اضافه وزن هستند، روزه گرفتن برایشان بسیار مفید است. افرادی که مبتلا به کبد چرب هستند روزه‌داری مشکلاشان را برطرف می‌کند.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: وعده سحر باید مانند وعده ناهار باشد و می‌توان از انواع خورشت‌های بدون چربی همچنین برنج همراه با حبوبات استفاده کرد همچنین مصرف انواع سبزی، میوه و سالاد در وعده سحر بسیار مفید است به دلیل اینکه مانع تشنگی افراد در طول روز می‌شود.

صفوی افزود: میوه‌هایی مانند هندوانه، هلو، آلو، زردآلو و گرمک سرشار از آب هستند و آب را به تدریج وارد بدن می‌کنند و مانع از تشنگی در روز می‌شوند در وعده سحر افراد از مصرف زولبیا، بامیه، شکلات، پولکی و شیرینی‌‌های سرشار از قند است، باید پرهیز کنند به دلیل اینکه این مواد باعث گرسنگی زودهنگام در افراد می‌شود.

وی ادامه داد: زمانی که قند ساده مصرف می‌شود انسولین به مقدار زیاد وارد خون می‌شود و همین امر موجب افت قند خون افراد می‌شود و سردردها در دوران روزه داری به همین دلیل است.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

تاريخ : یکشنبه 1391/11/29 | 17:4 | نویسنده : مدیروبلاگ |

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

نادرنیوز: غذاها علاوه بر اینکه ماده مصرفی سوخت و ساز بدن هستند، با توجه به کیفیت مزاجی خود بر اعضای مختلف بدن اثرات مثبت یا منفی به‌جای می‌گذارند و جسم و روان شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

به گزارش نادرنیوزغذاها اهمیت خاصی در حفظ سلامتی انسان دارند. از طرفی نیاز به غذا یک نیاز دایمی است تا آنچه را که به‌وسیلة اسباب درونی و بیرونی بدن به تحلیل می‌رود جایگزین نماید و از سویی دیگر هر نوع خوردنی با مزاج مخصوص خود می‌تواند بر مزاج بدن انسان اثر بگذارد.

از نظر طب سنتی ایران، انسان‌ها با یکدیگر تفاوت مزاجی و ساختاری دارند. بنابراین لازم است پزشک بر اساس تشخیص مزاج و توجه کامل به ویژگی‌های ساختاری هر فرد برای وی تدبیر غذایی مناسب و تدابیر دیگر را تجویز نماید.

 غذاها علاوه بر اینکه ماده مصرفی سوخت و ساز بدن هستند، با توجه به کیفیت مزاجی خود بر اعضای مختلف بدن اثرات مثبت یا منفی به‌جای می‌گذارند و جسم و روان شخص را تحت تأثیر قرار می‌دهند. محمد بن زکریای رازی و بسیاری از حکما اولین و مهم‌ترین تدبیر درمانی در بیماران را اصلاح یا تجویز رژیم غذایی می‌دانسته‌اند.

بسیاری از اصول ضروری برای تندرستی مانند تغییرات فصلیِ درجه حرارت و آلودگی هوا، خارج از اراده و خواست فرد می‌باشد ولی مصرف غذا تا حد بسیار زیادی قابل برنامه‌ریزی است. آموزش تغذیه صحیح یک ابزار مهم سلامتی است که پزشک می‌تواند بیماران خود را با آن تجهیز نماید. این روش به راحتی قابل آموزش است و برای همه مردم نیز قابل درک می‌باشد و از نظر اجرایی نیز چندان دشوار نیست.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

تاريخ : یکشنبه 1391/11/29 | 17:4 | نویسنده : مدیروبلاگ |

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

نادرنیوز: دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: گوشت گاو غلیظ بوده و دیرهضم است وتولید خون غلیظ و سوداوی می کند و مداومت به آن موجب بیماریهای سوداوی وباایجاد انسداد وصعود ابخره به سمت مغز و قلب سبب مرگ ناگهانی می شود و مضر بیماریهای مفصل است.

علی اصل در گفت و گو با نادرنیوز اظهارز داشت: بهترین گوشت گاو گوشت گوساله یکساله است که در عربی (عِجل) گفته می شود وبعضی  بهتر از گوسفند سه چهار ساله می دانند.

وی گفت:  گوشت گاو زیاده از یکساله در دوم گرم و در سوم خشک است. گوشت گاو غلیظ بوده و دیرهضم است وتولید خون غلیظ و سوداوی می کند و مداومت به آن موجب بیماریهای سوداوی وباایجاد انسداد وصعود ابخره به سمت مغز و قلب سبب مرگ ناگهانی می شود و مضر بیماریهای مفصل است.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران افزود: گوشت گاو بعد از هضم کامل مقوی بدن و چاق کننده است که مصلح آن دارچین،فلفل،زنجبیل بوده وبایستی بطور کامل پخته شود.

گفتنی است که مصلح ماده غذایی است که طبع غذا را اصلاح می کند به عنوان مثال از آویشن یا زنیان یا پونه یا نعناع به عنوان مصلح ماست استفاده می کنند که سردی ماست را از بین می برد.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی

تاريخ : یکشنبه 1391/11/29 | 17:3 | نویسنده : مدیروبلاگ |