برای رفتن به سایت یار منجی بر روی متن مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی کلیک نمائید

نادرنیوز: شیر گاو تقویت کننده مغز بوده و رطوبت آنرا زیاد می کند و برطرف کننده فراموشی و مالیخولیا و وسواس بوده ومقوی قلب است.

به گزارش نادرنیوز شیرحیوانی که مدت حاملگی آن نزدیک به مدت زمان حاملگی انسان باشد از نظر تغذیه مناسب تر است مثل شیر گاو.

 شیر دارای سه جزء است که به مائیت(جزء آبی) که دوم سرد و تربوده و بخش چربی و شیرینی آن که دارای طبیعت گرم وخشک همچنین جزو پنیری آن که دارای طبیعت سرد و خشک است.

طبیعت شیرهای مختلف بستگی به غلبه هر کدام از این اجزاء دارد.

بهتر است به صورت گرم میل شود تا موجب سرعت نفوذ آن شده و زودتر از معده عبور کند.

طریقه جوشاندن صحیح شیر به روش طب سنتی ایران این است که به اندازه یک چهارم شیر، آب اضافه کرده سپس در حرارت ملایم بجوشانند تا آبی که اضافه شده تبخیر شود.

شیر گاو معتدل در گرمی و سردی و تری است هضم سریع داشته و غذائیت زیادی دارد همچنین چاق کننده بوده و قوه جنسی را تقویت کرده به ویژه خوردن آن با گردووخرما خاصیت آن را چند برابر می کند.

تقویت کننده مغز بوده و رطوبت آنرا زیاد می کند و برطرف کننده فراموشی و مالیخولیا و وسواس بوده و مقوی قلب است. 

برای افراد سوداوی و مزاج خشک مفید است و ملین شکم است و مصلح آن در گرم مزاجان، شکر و در سردمزاجان، عسل است.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:45 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: مصرف خاکشیر، دوغ بی چربی، رب انار، روغن بادام شیرین و کاهو برای رفع بی خوابی مفید است.

به گزارش نادرنیوز اعتدال در خواب و بیداری نشانه اعتدال مزاج خصوصاً اعتدال در مغز است. سردی و تری باعث پرخوابی می‌شوند، به‌همین علت افراد با مزاجِ تر، به خواب بیشتری نیاز دارند. خشکی و گرمی موجب بیداری (کم‌خوابی) است.

در حالت مزاج عارضی و سوءمزاج، صفراوی‌ها بیشترین مشکلات خواب را دارند؛ هم دیر خوابشان می‌برد و هم زود از خواب می‌پرند. سوداوی‌ها نیز در درجه بعد دچار مشکل خواب هستند. این‌گونه افراد، در خواب‌رفتن مشکل دارند و معمولاً خوابشان سبک است.

در اشخاص کم‌خواب، بسته به مزاج و شرایط می‌توان از مرطبات مانند کاهو، دوغ بی‌چربی، روغن بادام شیرین، آب انار، آب لیمو شیرین، ماءالشعیر و خاکشی استفاده کرد.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:45 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: رازیانه استروژنیک یا تنظیم هورمون های زنانه، ضد التهابات واژن، کاهش دهنده علائم یائسگی، تقویت و رشد غدد پستانی و لوله های تخمدان، تقویت و رشد رحم، به لاله گزینی تخمک کمک می کند همچنین به رشد قدی دختران و تنظیم قاعدگی کمک می کند.

به گزارش خبرنگار بنیاد بیماری های نادر رازیانه دارای طبیعت گرم و خشک و ضد صفرا و بلغم است.

رازیانه ضد اسپاسم، خلط آور، ضد نفخ، مدر، قاعده آور، شیر افزا، بازکننده انسدادها، محرک، مقوی، ضد درد، ضد تهوع، رفع سوءهاضمه، مقوی معده، ، تقویت کننده دید چشم و رفع کننده سرفه مزمن است.

در طب سنتی رازیانه برای زنان خواص زیادی دارد که می توان استروژنیک یا تنظیم هورمون های زنانه، ضد التهابات واژن، کاهش دهنده علائم یائسگی، تقویت و رشد غدد پستانی و لوله های تخمدان، تقویت و رشد رحم، به لاله گزینی تخمک کمک می کند همچنین به رشد قدی دختران و تنظیم قاعدگی کمک می کند.

رازیانه زنان را لاغر و مردان را چاق می کند ولی باید دانست که مصرف رازیانه نیروز جنسی در مردان را کاهش داده و نیروز جنسی زنان را افزایش می دهد و این گیاه دستگاه تناسلی زنان را تقویت می کند و به درمان موهای زائد زنان کمک کرده همچنین شیرافزا است.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:44 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز:سنبل طیب ضد سردردهای میگرنی است و برای رفع سرگیجه، رفع بی قراری های عصبی، رفع نگرانی های مفرط، رفع خستگی های عصبی، رفع فراموشی، رفع دلهره و برای درمان کابوس های شبانه مفید است.

به گزارش خبرنگار نادرنیوز سنبل طیب یکی از گیاهان دارویی که دارای طبیعت گرم و خشک است.

سنبل طیب خواب آور و آرامبخش است و بدخوابی های عصبی را درمان می کند همچنین این گیاه مسکن، محرک، ضد اسپاسم قوی، تقویت کننده، خلط آور، ضد عفونی کننده و بادشکن است.

سنبل طیب ضد سردردهای میگرنی است و برای رفع سرگیجه، رفع بی قراری های عصبی، رفع نگرانی های مفرط، رفع خستگی های عصبی، رفع فراموشی، رفع دلهره و برای درمان کابوس های شبانه مفید است.

سنبل طیب مقوی قلب و ضد التهاب بوده همچنین رقیق کننده خون و رفع اضطراب قلب است. از دیگر خواص این گیاه می توان به تقویت کننده معده، مسکن، ضد اسپاسم، ضد نفخ ، ضد نزله، ضد اسپاسم های رحمی، درمان اختلالات قاعدگی، درمان اختلالات یائسگی اشاره کرد.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:43 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: مصرف استخدوس برای رفع بی خوابی های عصبی و خستگی مفید است همچنین سیستم خواب را تنظیم کرده و به رفع اضطراب و تپش قلب کمک می کند.

به گزارش خبرنگار نادرنیوز استخدوس یکی از پر مصرف ترین داروهای گیاهی است استخدوس دارای طبیعت گرم و خشک است که ضد بلغم و سوداست.

از خواص این گیاه می  توان به بازکننده انسدادها، ضد اورام بلغمی، مسهل، تقویت کننده بدن و مغز و گوارش اشاره کرد همچنین استخدوس برای رفع خستگی، سردرد و رفع دردهای عصبی مفید است.

استخدوس دارای اثرات درمانی در میگرن، افسردگی، رفع فراموشی، رفع خواب رفتگی اعضاء بدن و رفع برخی از وسواس ها کاربرد دارد.

استخدوس محرک، تقویت کننده بدن و بازکننده مجاری کبد و طحال بوده همچنین مسکن و ضد درد مفاصل است. این گیاه دارویی دارای ماده کومارین است و مصرف آن موجب رقیق شدن خون می شود.

از نظر ابوعلی سینا استخدوس جاروی مغز است و اخلاط مغزی، نزله ای به خصوص بلغم را از مغز پاک می کند و مصرف آن برای رفع بی خوابی های عصبی مفید است که سیستم خواب را تنظیم می کند و به رفع اضطراب و تپش قلب کمک می کند.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:42 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: مصرف بادام شیرین موجب تقویت قوای بدن می شود همچنین حافظ مغز است البته از بادام شیرین به عنوان غذای مغز یاد می کنند و بادام شیرین تقویت کننده بینایی است و مصرف بادام بو داده باعث تقویت معده و قوای جنسی می شود.

به گزارش خبرنگار نادرنیوز بادام شیرین دارای طبیعت گرم وتر است البته روغن بادام شیرین معتدل در گرمی وسردی است که رطوبت مغز را بیشتر کرده و مصرف آن باعث رفع بی خوابی می شود.

استفاده خوراکی یا موضعی از بادام شیرین خواب آور است و در نرم کردن مفاصل اهمیت دارد هچنینن برای مرطوب کردن پوست نیز مفید است.

مصرف بادام شیرین همراه با شکر سرخ و کتیرا برای رفع سرفه خشک و صاف کردن صدا مفید است.

روغن بادام تلخ  نسبت به بادام شیرین گرم تر است که استفاده موضعی از آن  به تسکین درد مفاصل و عضلات کمک می کند.

چغاله یا (میوه نارس بادام شیرین ) مقوی ریشه دندان و مسکن حرارت دهان است که این می تواند به علت سردی و خشکی پوست چغاله باشد.

مصرف بادام شیرین موجب تقویت قوای بدن می شود همچنین حافظ مغز است البته از بادام شیرین به عنوان غذای مغز یاد می کنند و بادام شیرین تقویت کننده بینایی است و مصرف بادام بو داده باعث تقویت معده و قوای جنسی می شود.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:42 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: یک محقق طب اسلامی گفت: بادرنجبویه تقویت کننده حافظه و اعصاب است و در درمان میگرن و افسردگی کاربرد دارد همچنین مصرف آن ترس، دلهره، بی حوصلگی، اضطراب و عصبانیت را از بین می برد.

سیدعلی ابوالحبیب در گفت و گو با خبرنگار نادرنیوز افزود: بادرنجبویه یکی از بهترین گیاهان دارویی است که مقوی قلب و اعضاءرئیسه است.

وی گفت: بادرنجبویه ضد بلغم و سوداست همچنین مفرح، خواب آور،ضد نزله،مسکن، بازکننده انسدادها، هضم کننده غذا و ضد خارش است.

این محقق طب اسلامی اضافه کرد: بادرنجبویه تقویت کننده حافظه و اعصاب است و در درمان میگرن و افسردگی کاربرد دارد همچنین مصرف آن ترس، دلهره، بی حوصلگی، اضطراب و عصبانیت را از بین می برد.

ابوالحبیب عنوان کرد: بادرنجبویه محرک، تقویت کننده قلب و خونساز است همچنین در درمان اختلالات گوارشی موثر بوده و در تنظیم اختلالات قاعدگی مفید است.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:41 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: دستیار تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:  اگر فرد شب گرسنه بخوابد چون معده او خالی است و حرارت به داخل معده می‌رود، موجب لاغری و ضعف بدن فرد می‌شود.


محمود خدادوست، در گفت و گو با نادرنیوز بیان داشت: رطوبت و تری بدن موجب افزایش خواب می‌شود و افرادی که دارای طبیعتی سرد و تر همچنین گرم و تر هستند، بیشتر به خواب نیاز دارند، به دلیل اینکه بدن این افراد دارای رطوبت است .

وی عنوان کرد: هنگام خواب حرارت به درون بدن پیش می‌رود و درون بدن فرد گرم می شود ولی خارج از بدن سرد است به همین دلیل در گرمای تابستان نیز افراد باید بدن خود را هنگام به خواب بپوشانند.

دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: هضم یکی از فعالیت‌هایی است که در هنگام خواب صورت می‌گیرد، به همین دلیل حرارت بدن داخل سیستم گوارشی جمع می‌شود و به هضم غذا کمک می‌کند و اگر فرد شب گرسنه بخوابد چون معده او خالی است و حرارت به داخل معده می‌رود، موجب لاغری و ضعف بدن فرد می‌شود.

خدادوست افزود: بهتر است افراد با طبیعت سرد و تر و سرد مزاج روزانه ۸ ساعت خواب داشته باشند همچنین افرادی که دارای طبیعت گرم و تر هستند روزانه به ۷ ساعت خواب نیاز دارند و افرادی که دارای طبیعت سرد و خشک هستند روزانه به ۶ ساعت خواب نیاز دارند و افرادی که گرم مزاج هستند نیز روزانه به ۶ ساعت خواب نیاز دارند.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:40 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: دارچین مفرح، بازکننده انسدادها، معرق، مدر، قاعده آور،  بادشکن و تقویت کننده عموی بدن است.

به گزارش خبرنگار نادرنیوز دارچین دارای طبع گرم و خشک ضد سودا و صفراست و از خواص دارچین می توان به آرامبخش، فرح بخش، بازکننده انسدادها، معرق، مدر، قاعده آور و بادشکن اشاره کرد.

از دیگر خواص دارچین می توان به رفع سر درد در سرد مزاجان، بازکننده نفس، تقویت کننده قلب، معده و کبد اشاده کرد.

دارچین بیش از اینکه یک ادویه معطر باشد، یک داروی محرک و یک غذای تقویتی برای بدن است و برای سردمزاجان مفید است و به عنوان گرم کننده عمومی بدن شناخته می شود.

دارچین حرکت خون را در رگ ها تسریع می بخشد و همه اعضای رئیسه بدن را تحریک و تقویت می کند همچنین دارچین یک گیاه قابض است که مواردی که اسهال و خونریزی رخ می دهد می تواند آن را برطرف کند.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:39 | نویسنده : مدیروبلاگ |

نادرنیوز: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران گفت: مصرف بیش از حد چيپس و پفك، شكلات و يخمك كه اين‌ها مواد افزودني و رنگي دارند، درطولانی مدت در بدن تجمع پیدا می کنند که  تراكم بر روي سيستم ايمني اثر منفي می گذارد.

سید ضیاءالدین مظهری در گفت و گو با نادرنیوز اظهار داشت: بچه‌هايي كه از شيرمادر استفاده مي‌كنند در قبال بيماري‌هاي خود ايمني مثل MS، مثل ديابت‌هاي نوع يك يا بيماري‌هاي پوستي مصونيت دارند. 

وی گفت: مصرف بیش از حد چيپس و پفك، شكلات و يخمك كه اين‌ها مواد افزودني و رنگي دارند، درطولانی مدت در بدن تجمع پیدا می کنند که  تراكم بر روي سيستم ايمني اثر منفي می گذارد.

این متخصص تغذیه افزود: اگر بخواهند به بيماري‌هاي خود ايمني دچار نشونند، بايد غذا هايي را مصرف کنند که همه گروه‌های غذایی را شامل شوند و نان و غلات تا سبزيها و ميوه‌های مختلف، شير و لبنيات كم چرب، گوشت و جايگزين‌ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند که این موادغذایی هم سيستم ايمني بدن را تقویت می کند وهم از بيماري‌ جلوگيري مي‌كند.

مظهری عنوان کرد: موادغذایی مانند توت فرنگي، بادام زميني، شير، بادام، ماهي‌ها، مواد با رنگ‌هاي غير  مجاز آلرژی زا هستند.//

نادرنیوز


برچسب‌ها: تغذیه سالم

مشاوره رایگان در زمینه تغذیه درمانی (مشاوره ما با تمام مشاوره هایی که در زمینه طب سنتی انجام داده اید متفاوت است)تاريخ : یکشنبه ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ | 16:39 | نویسنده : مدیروبلاگ |
نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
شماره تماس :
آدرس سایت :
نام شهر شما :
نحوه ي آشنايي شما با ما :
عنوان پیغام:
پیغام :
ابزار تماس با ما